مديريت پروژه و سيستمها

۹-معلق سازی زمان
نویسنده : حسین رادمهر(عوض خواه ) - ساعت ٥:٢٧ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ۸ مهر ،۱۳۸۳
 

بعد از سه ماه و اندی روز که اقدامی در جهت بهنگام سازی بلاگ صورت نگرفت به این این نتیجه رسیدم که چرا در پروژه ها تاخیر مثل آب خوردن رخ می دهد. البته از همراهان عزیز که بارها با بلاگ بروز نشده مواجه شدند عذر خواهی می کنم.

و اما در مورد معلق سازی زمان . دوستانی که با پریماورا کار کرده اند با اصطلاح Suspend date آشنایی دارند . این لغت به معنی معلق سازی زمان یا به تعویق انداختن کار است. (حتما واژه سوسپانسیون یا محلول معلق را به خاطر می آورید).در کنار این واژه ‏، واژه دیگری نیز استفاده می شود به نام Resume date که به معنی تاریخ از سر گیری دوباره کار است. در صورتی که در پروژه به مواردی برخورد کردید که کار به طور کامل متوقف شده و یا به مشکلات پیش بینی نشده ای مثل زلزله، سیل، طوفان، جنگ، مشکل مالی، اعتصاب و یا خرابی تجهیزات برخورد کردید باید زمان فعالیتهای مرتبط را معلق سازید.

در پریماورا این قابلیت پیش بینی شده ولی در MSP و هم پریماورا می توان با استفاده از تقویم فعالیت، روزهای غیر کاری را مشخص کرد.

به خاطر داشته باشید که چون پروژه ها تحت تاثیر محیطهای متغیر و بی ثبات فرهنگی، جغرافیایی ، سیاسی و مدیریتی قرار دارند تغییرات زمانها و معلق شدن آنها تقریبا امری اجتناب ناپذیر به نظر می رسد.